Vai al contenuto

Answear Club

logo answear

Abbigliamento Farm Rio Donna

Numero di prodotti: 119
Farm Rio

La storia di Farm Rio nella moda è iniziata nel 1997 in Brasile – oggi il brand è conosciuto soprattutto per le sue stampe bellissime e colorate. Le collezioni incarnano una femminilità delicata, movimenti pieni di grazia, un’armonia perfetta di colori, dettagli raffinati e un tocco di romanticismo che trasforma ogni capo in un piccolo mondo da sogno.

marchio Farm Rio
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito svasato in viscosa nero a fiori 361970
Farm Rio
Vestito svasato in viscosa
279,90 €
Farm Rio Vestito svasato in viscosa beige 360480
Farm Rio
Vestito svasato in viscosa
279,90 €
-15%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito drappeggiato con viscosa rosa a fiori 360945
Farm Rio
Vestito drappeggiato con viscosa
219,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito d'estate in lino nero 363557
Farm Rio
Vestito d'estate in lino
299,90 €
-15%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito d'estate in cotone bianco biologico 355824
Farm Rio
Vestito d'estate in cotone
299,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio T-shirt da donna in cotone beige 357055
Farm Rio
T-shirt da donna in cotone
90,99 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito svasato beige 355388
Farm Rio
Vestito svasato
319,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito d'estate in lino verde con motivo di frutta 363559
Farm Rio
Vestito d'estate in lino
299,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio T-shirt da donna in cotone beige 356417
Farm Rio
T-shirt da donna in cotone
119,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito in viscosa bianco liscio 355379
Farm Rio
Vestito in viscosa
339,90 €
-15%* con il codice CHIC
Farm Rio Camicia da donna in viscosa blu a fiori 366772
Farm Rio
Camicia da donna in viscosa
249,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito in viscosa turchese a fiori 368982
Farm Rio
Vestito in viscosa
409,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Camicia da donna in lino beige liscia 356536
Farm Rio
Camicia da donna in lino
339,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito svasato con viscosa nero biologico 356220
Farm Rio
Vestito svasato con viscosa
319,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito babydoll in cotone arancione a fiori 356869
Farm Rio
Vestito babydoll in cotone
209,90 €
-30%* con il codice CHIC
Farm Rio T-shirt da donna in cotone beige 356411
Farm Rio
T-shirt da donna in cotone
99,99 €
-15%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito d'estate con viscosa verde con motivo di animali 356228
Farm Rio
Vestito d'estate con viscosa
319,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito drappeggiato con viscosa marrone 356211
Farm Rio
Vestito drappeggiato con viscosa
319,90 €
Farm Rio Gonna in jeans blu 374352
Farm Rio
Gonna in jeans
319,90 €
Farm Rio Gonna plissettata con viscosa rossa biologica 369080
Farm Rio
Gonna plissettata con viscosa
209,90 €
Farm Rio A maniche lunghe da donna con viscosa blu navy 368994
Farm Rio
A maniche lunghe da donna con viscosa
139,90 €
Farm Rio Camicetta da donna in viscosa nera biologica 368927
Farm Rio
Camicetta da donna in viscosa
219,90 €
Farm Rio Maglione da donna con viscosa nero 361423
Farm Rio
Maglione da donna con viscosa
319,90 €
Farm Rio Cappotto corto da donna in cotone beige 360805
Farm Rio
Cappotto corto da donna in cotone
409,90 €
Farm Rio Cappotto da donna con cotone verde 360815
Farm Rio
Cappotto da donna con cotone
429,90 €
Farm Rio Cappotto corto da donna con misto lana marrone 374549
Farm Rio
Cappotto corto da donna con misto lana
369,90 €
Farm Rio Vestito nero a fiori 361538
Farm Rio
Vestito
429,90 €
Farm Rio Giacca da donna con misto lana beige 361353
Farm Rio
Giacca da donna con misto lana
409,90 €
Farm Rio Vestito a busta in viscosa beige biologico 368992
Farm Rio
Vestito a busta in viscosa
299,90 €
Farm Rio Vestito in viscosa beige biologico 362565
Farm Rio
Vestito in viscosa
279,90 €
Farm Rio Vestito in viscosa nero liscio 360471
Farm Rio
Vestito in viscosa
279,90 €
Farm Rio Cardigan elegante da donna con misto lana beige 360284
Farm Rio
Cardigan elegante da donna con misto lana
369,90 €
Farm Rio Cardigan elegante da donna con misto lana nero 361278
Farm Rio
Cardigan elegante da donna con misto lana
219,90 €
Farm Rio Vestito d'estate in viscosa blu navy a fiori 374253
Farm Rio
Vestito d'estate in viscosa
319,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito in viscosa nero 361246
Farm Rio
Vestito in viscosa
409,90 €
Farm Rio Vestito d'estate in cotone nero a fiori 361234
Farm Rio
Vestito d'estate in cotone
279,90 €
-15%* con il codice CHIC
Farm Rio Cardigan da donna con misto lana nero 360278
Farm Rio
Cardigan da donna con misto lana
269,90 €
-15%* con il codice CHIC
Farm Rio Camicetta a busta da donna in viscosa nera a fiori 362086
Farm Rio
Camicetta a busta da donna in viscosa
189,90 €
-15%* con il codice CHIC
Farm Rio Giacca jeans da donna in jeans blu 374629
Farm Rio
Giacca jeans da donna in jeans
319,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Camicetta da donna in viscosa rosa a fiori 368940
Farm Rio
Camicetta da donna in viscosa
209,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Cardigan da donna con misto lana arancione 369065
Farm Rio
Cardigan da donna con misto lana
269,90 €
Farm Rio Camicia da donna in cotone beige 360793
Farm Rio
Camicia da donna in cotone
299,90 €
Farm Rio Vestito svasato in cotone blu navy a fiori 368912
Farm Rio
Vestito svasato in cotone
269,90 €
-15%* con il codice CHIC
Farm Rio Gonna in cotone beige a fiori 360794
Farm Rio
Gonna in cotone
209,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Relaxed fit da donna blu 363817
Farm Rio
Relaxed fit da donna
249,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito in viscosa marrone 356760
Farm Rio
Vestito in viscosa
299,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Felpa da donna con cotone beige 363212
Farm Rio
Felpa da donna con cotone
179,90 €
Farm Rio T-shirt da donna in cotone beige 356407
Farm Rio
T-shirt da donna in cotone
90,99 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito a busta in lino beige 355546
Farm Rio
Vestito a busta in lino
269,90 €
-11%
Farm Rio Vestito d'estate in lino verde biologico 348861
Farm Rio
Vestito d'estate in lino
Prezzo attuale:
239,90 €
Prezzo standard: 269,90 €
Prezzo più basso nei 30 giorni precedenti alla promozione: 269,90 €
extra -10%*: codice CHIC
Farm Rio Vestito svasato con lino beige 353551
Farm Rio
Vestito svasato con lino
Prezzo attuale:
229,90 €
Prezzo standard: 339,90 €
Prezzo più basso nei 30 giorni precedenti alla promozione: 239,90 €
-25%* con il codice CHIC
Farm Rio Pantaloni straight da donna in cotone beige high waist 357076
Farm Rio
Pantaloni straight da donna in cotone
339,90 €
Farm Rio Vestito svasato in cotone bianco 356827
Farm Rio
Vestito svasato in cotone
249,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito empire in cotone blu biologico 355498
Farm Rio
Vestito empire in cotone
289,90 €
-30%* con il codice CHIC
Farm Rio Camicetta da donna con viscosa marrone a fiori 356116
Farm Rio
Camicetta da donna con viscosa
159,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Gonna svasata con lino bianca a fiori 355553
Farm Rio
Gonna svasata con lino
319,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio T-shirt da donna in cotone beige 356416
Farm Rio
T-shirt da donna in cotone
119,90 €
-15%* con il codice CHIC
Farm Rio Cardigan da donna con viscosa verde 356151
Farm Rio
Cardigan da donna con viscosa
209,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Gonna in lino blu liscia 363031
Farm Rio
Gonna in lino
209,90 €
extra -10%*: codice CHIC
Farm Rio Vestito in cotone colore beige  350089
Farm Rio
Vestito in cotone
Prezzo attuale:
189,90 €
Prezzo standard: 279,90 €
Prezzo più basso nei 30 giorni precedenti alla promozione: 199,90 €
extra -10%*: codice CHIC
Farm Rio Vestito colore nero  344649
Farm Rio
Vestito
Prezzo attuale:
189,90 €
Prezzo standard: 279,90 €
Prezzo più basso nei 30 giorni precedenti alla promozione: 199,90 €
extra -10%*: codice CHIC
Farm Rio Vestito colore verde  351135
Farm Rio
Vestito
Prezzo attuale:
249,90 €
Prezzo standard: 399,90 €
Prezzo più basso nei 30 giorni precedenti alla promozione: 269,90 €
Farm Rio Vestito svasato in cotone beige 363568
Farm Rio
Vestito svasato in cotone
339,90 €
extra -10%*: codice CHIC
Farm Rio Top da donna con cotone beige 349811
Farm Rio
Top da donna con cotone
Prezzo attuale:
54,99 €
Prezzo standard: 80,99 €
Prezzo più basso nei 30 giorni precedenti alla promozione: 57,99 €
extra -10%*: codice CHIC
Farm Rio Pantaloncini da tuta da donna con cotone beige high waist 349810
Farm Rio
Pantaloncini da tuta da donna con cotone
Prezzo attuale:
109,90 €
Prezzo standard: 169,90 €
Prezzo più basso nei 30 giorni precedenti alla promozione: 119,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Giacca da donna in cotone beige 348743
Farm Rio
Giacca da donna in cotone
339,90 €
Farm Rio Camicetta con volant da donna in viscosa beige a fiori 356513
Farm Rio
Camicetta con volant da donna in viscosa
219,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito in lino bianco a fiori 355804
Farm Rio
Vestito in lino
429,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito d'estate in viscosa blu a fiori 355369
Farm Rio
Vestito d'estate in viscosa
319,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito in lino bianco 355368
Farm Rio
Vestito in lino
299,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito svasato in cotone bianco a fiori 356404
Farm Rio
Vestito svasato in cotone
269,90 €
-25%* con il codice CHIC
Farm Rio Camicia da donna con lino bianca 356449
Farm Rio
Camicia da donna con lino
269,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Camicia da donna in lino turchese a fiori 357214
Farm Rio
Camicia da donna in lino
169,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito in lino bianco biologico 363021
Farm Rio
Vestito in lino
319,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito d'estate in cotone bianco biologico 355470
Farm Rio
Vestito d'estate in cotone
249,90 €
Farm Rio Vestito d'estate in lino blu a fiori 355813
Farm Rio
Vestito d'estate in lino
369,90 €
-20%* con il codice CHIC
Farm Rio Vestito in cotone rosso 355789
Farm Rio
Vestito in cotone
369,90 €
extra -10%*: codice CHIC
Farm Rio Maglione con lana colore rosa  352085
Farm Rio
Maglione con lana
Prezzo attuale:
189,90 €
Prezzo standard: 279,90 €
Prezzo più basso nei 30 giorni precedenti alla promozione: 199,90 €
Pagina successiva

Polo Ralph Lauren Τοπ και μπλουζάκια Γυναικεία

Η γυναικεία συλλογή από τοπ και μπλουζάκια Polo Ralph Lauren ενσαρκώνει την αυθεντική preppy αισθητική, συνδυάζοντας την αθλητική άνεση με την premium ποιότητα. Από το κλασικό 100% βαμβάκι και το απαλό Vintage Cotton Jersey μέχρι τα εμβληματικά μπλουζάκια polo με πλέξη piqué, κάθε κομμάτι ακολουθεί τον καθημερινό σας ρυθμό. Ανακαλύψτε διαχρονικά σχέδια που αγγίζουν το δέρμα με απαλότητα, προσφέροντας απόλυτη ελευθερία κινήσεων από το πρωινό ξεκίνημα μέχρι τις χαλαρές βραδινές στιγμές.

Polo Ralph Lauren: διαχρονική άνεση σε γυναικεία εκδοχή

Η φιλοσοφία πίσω από τα Polo Ralph Lauren τοπ και μπλουζάκια γυναικεία βασίζεται σε αυτό που ονομάζουμε «premium αισθητική χωρίς αποστάσεις». Δεν πρόκειται για μια επιδεικτική πολυτέλεια, αλλά για μια συνειδητή επιλογή ποιότητας και αυθεντικού στυλ που συμμετέχει ενεργά στην καθημερινότητά σας. Ένα απλό t-shirt σε κανονική γραμμή μετατρέπεται στην πιο φυσική βάση της ντουλάπας σας, αγγίζοντας το δέρμα με απαλότητα από το πρώτο πρωινό καφέ στο χέρι μέχρι τις χαλαρές συζητήσεις στο μπαλκόνι αργά το βράδυ.

Στη συλλογή αυτή, η άνεση συναντά την κομψότητα μέσα από υλικά που αναπνέουν. Το 100% βαμβάκι αποτελεί τον πυρήνα της κατηγορίας, ενώ το εξαιρετικό ύφασμα Vintage Cotton Jersey – που υποβάλλεται σε ειδικές διαδικασίες επεξεργασίας και μαλακώματος – χαρίζει μια μοναδική, βελούδινη ρετρό υφή. Αυτά τα προϊόντα δεν ακολουθούν τις εφήμερες τάσεις της μόδας, αλλά δημιουργούνται για να κινούνται στον ρυθμό της δικής σας ζωής, προσφέροντας απόλυτη ελευθερία κινήσεων και μια διακριτική αίσθηση πολυτέλειας κάθε στιγμή της ημέρας.

Από τα γήπεδα του τένις στους δρόμους της πόλης – η γοητεία της σειράς Wimbledon

Η αθλητική κομψότητα και η ακαδημαϊκή παράδοση της Ivy League ενώνονται με έναν μαγικό τρόπο στη συλλογή της μάρκας. Ιδιαίτερη θέση κατέχει η περιορισμένη συλλογή που είναι αφιερωμένη στο θρυλικό τουρνουά τένις Wimbledon, του οποίου η μάρκα αποτελεί επίσημο συνεργάτη. Εδώ, η δυναμική ενέργεια των σπορ της ρακέτας μεταφέρεται σε κομψό casual στυλ, ιδανικό για τις βόλτες στην πόλη ή τις αποδράσεις του Σαββατοκύριακου.

Τα γυναικεία μπλουζάκια της σειράς αυτής, καθώς και οι κλασικές μπλούζες, αναγνωρίζονται αμέσως από τα εμβληματικά τους σύμβολα, τα οποία λειτουργούν ως μια διακριτική υπογραφή αυθεντικότητας: το Pony logo, ο αναγνωρίσιμος παίκτης πόλο κεντημένος με ακρίβεια, και ο Polo Bear, η αγαπημένη αρκούδα στην πιο αθλητική της εκδοχή, αποτυπωμένη με προηγμένες μεθόδους μεταξοτυπίας που αντέχουν στον χρόνο.

Η χρωματική παλέτα της κατηγορίας προσφέρει μια μεγάλη ποικιλία επιλογών. Από τις βασικές αποχρώσεις όπως το καθαρό λευκό, το διαχρονικό μαύρο, το εκλεπτυσμένο γκρι και το βαθύ navy μπλε, μέχρι τις πιο ζωντανές preppy πινελιές όπως το παστέλ ροζ, το γλυκό καφέ ή το dark brown, κάθε μπλούζα έχει σχεδιαστεί για να συνδυάζεται εύκολα, δημιουργώντας σύγχρονα look χωρίς προσπάθεια.

Πατρόν που ακολουθούν τον ρυθμό σου: Slim, Regular και Oversize

Κάθε γυναικείο σώμα έχει τον δικό του ρυθμό και οι γυναικείες μπλούζες Ralph Lauren το γνωρίζουν καλά. Τα διαφορετικά πατρόν δεν αποτελούν απλώς έναν τεχνικό διαχωρισμό, αλλά μια απάντηση στις διαφορετικές ανάγκες της ημέρας σας.

Το slim fit αγκαλιάζει διακριτικά τις γραμμές του σώματος, αποτελώντας την ιδανική επιλογή μέσα από ένα oversize σακάκι ή ένα λινό κοστούμι για ένα προσεγμένο smart casual look γραφείου. Το regular fit και το relaxed fit είναι η χρυσή τομή για την καθημερινότητα, προσφέροντας ισορροπία μεταξύ άνεσης και σιλουέτας, ενώ το oversize προσφέρει μια μοντέρνα, ανεπιτήδευτη αίσθηση ελευθερίας για τις στιγμές που η απόλυτη χαλαρότητα είναι το ζητούμενο.

Η ποικιλία στα γυναικεία τοπ Polo Ralph Lauren επεκτείνεται και στα σχήματα της λαιμόκοψης – από την κλασική στρογγυλή λαιμόκομψη και το κομψό V-neck που επιμηκύνει οπτικά τη σιλουέτα, μέχρι τα σικάτα ντεκολτέ bateau και τους παραδοσιακούς γιακάδες με κουμπιά.

Η δεξιοτεχνία κρυμμένη στην ύφανση: ύφασμα πικέ και αισθησιακό μοντάλ

Η ποιότητα των ρούχων Polo Ralph Lauren κρίνεται στην αφή και στην αντοχή τους στο πέρασμα των εποχών. Η μάρκα επενδύει σε εξελιγμένες τεχνικές πλέξης και επεξεργασίας των νημάτων, διασφαλίζοντας ότι τα ρούχα δεν χάνουν τη φόρμα ή τη ζωντάνια του χρώματός τους μετά από πολλά πλυσίματα.

Τα γυναικεία polo μπλουζάκια χρησιμοποιούν την παραδοσιακή πλέξη piqué, η οποία διαθέτει μια χαρακτηριστική δομή που θυμίζει κερήθρα. Αυτή η δομή επιτρέπει στον αέρα να κυκλοφορεί ελεύθερα, προσφέροντας δροσιά και διατηρώντας το ρούχο άψογο ακόμα και τις πιο ζεστές ημέρες. Παράλληλα, οι μπλούζες polo που περιέχουν προσμίξεις με modal προσφέρουν μια μεταξένια γυαλάδα, απίστευτη απαλότητα και μια ανάλαφρη κίνηση που κολακεύει κάθε γυναικεία φιγούρα. Η χρήση της τεχνικής double-knit εμποδίζει την παραμόρφωση των ισών, αποδεικνύοντας ότι η πραγματική ποιότητα κρύβεται στις λεπτομέρειες που δεν φαίνονται με την πρώτη ματιά.

Κλασικό T-shirt ή εμβληματικό μπλουζάκι Polo: ποιο ταιριάζει στην περίσταση;

Το κλασικό T-shirt από Vintage Cotton Jersey έχει λεία, εξαιρετικά απαλή, ελαφριά υφή με διακριτική ματ ρετρό δομή και συνήθως στρογγυλή λαιμόκομψη ή διακριτικό V-neck. Δίνει έναν πιο χαλαρό τόνο στο ντύσιμο και είναι το απόλυτο θεμέλιο της καθημερινής γκαρνταρόμπας — ιδανικό μέσα από oversize καμπαρντίνες, σακάκια ή απλά συνδυασμένο με denim παντελόνια.

Το εμβληματικό μπλουζάκι Polo με πλέξη πικέ έχει ανάγλυφη, πιο σταθερή δομή «κερήθρας» και τον κλασικό γιακά με παραδοσιακή πατιλέτα με κουμπιά. Προσφέρει δυναμικό αερισμό, σταθερή φόρμα και ένα πιο δομημένο, προσεγμένο στυλ smart casual — δείχνει εξαιρετικό φορεμένο μέσα από πλισέ φούστες τένις ή λινές ψηλόμεσες παντελόνες, αποτελώντας την καρδιά της preppy και athleisure αισθητικής.

FAQ

Τι το ιδιαίτερο χαρακτηρίζει τη σειρά Wimbledon στη γυναικεία συλλογή Polo Ralph Lauren;

Η συγκεκριμένη συλλογή συνδυάζει την αθλητική κληρονομιά με τη ρετρό κομψότητα. Ξεχωρίζει για την αποκλειστική χρωματική της παλέτα (λευκή, navy, μοβ) και τις επίσημες εφαρμογές και γραφικά που παραπέμπουν απευθείας στο διάσημο τουρνουά τένις, προσφέροντας κομμάτια με συλλεκτικό χαρακτήρα.
 

Πώς να επιλέξω τη σωστή γραμμή σε ένα γυναικείο t-shirt Ralph Lauren (slim fit έναντι relaxed fit);

Αν αναζητάτε μια κομψή βάση που θα αναδείξει τη σιλουέτα σας και θα φορεθεί εύκολα μέσα από σακάκια ή ζακέτες, η γραμμή slim fit είναι η ιδανική. Αντίθετα, αν προτεραιότητά σας είναι η απόλυτη άνεση στις κινήσεις και ένα πιο χαλαρό, ανεπιτήδευτο στυλ για το Σαββατοκύριακο, προτιμήστε τις γραμμές relaxed ή oversize.
 

Τι κάνει το υλικό Vintage Cotton Jersey τόσο ξεχωριστό στην αφή;

Πρόκειται για υψηλής ποιότητας βαμβάκι το οποίο υποβάλλεται σε εξειδικευμένες διαδικασίες πλυσίματος και επεξεργασίας των νημάτων. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα η πλέξη να αποκτά μια ασύγκριτα απαλή, σχεδόν βελούδινη υφή με vintage αίσθηση, η οποία διατηρείται αναλλοίωτη ακόμη και μετά από επανειλημμένα πλυσίματα.
 

Πώς πρέπει να πλένω και να φροντίζω τα γυναικεία polo από ύφασμα πικέ για να μη χάσουν τη φόρμα τους;

Χάρη στην προηγμένη τεχνική πλέξης double-knit και τη διαδικασία μερσερισμού του βαμβακιού, τα γυναικεία polo μπλουζάκια Ralph Lauren παρουσιάζουν εξαιρετική αντοχή στο μάζεμα και κόμπιασμα. Για να διατηρήσετε τη φόρμα τους σαν καινούργια, προτείνεται το πλύσιμο σε χαμηλές θερμοκρασίες και το στέγνωμα σε οριζόντια θέση.